akcesoria-dla-dzieci-czy-warto-siegac-po-smoczek

Akcesoria dla dzieci – czy warto sięgać po smoczek?

Jeżeli spodziewamy się dziecka, to z pewnością sprawdzamy, jakie akcesoria dla niego powinniśmy mieć, tak aby mieć pewność, że zapewnimy mu wszystko to co najlepsze. Dlatego też trzeba popatrzeć co proponowane jest w sklepach, ale warto także popytać znajomych rodziców o to, co się im przydało, a z czego w ogóle nie skorzystali. Wówczas będziemy mieli pewność, że wydamy pieniądze na to, co jest faktycznie potrzebne i z czego będziemy korzystać, a wbrew pozorom takich rzeczy jest naprawdę sporo. Poczynając od wanienki, łóżeczka i przewijaka, a na butelkach i gruchawkach kończąc.

Czy warto inwestować w smoczek?

Z pewnością rodzice podczas kompletowania wyprawki usłyszą, że koniecznie muszą zainwestować w odpowiedni smoczek. Ten niewielki przedmiot już niejednym rodzicom uratował życie, kiedy dziecko było głodne, a oni potrzebowali jeszcze chwili, by mu to jedzenie podać. Wówczas taki smoczek może na parę chwil zająć dziecko, dzięki czemu nie płacze, a mama spokojnie może się przygotować do podania jedzenia. Co więcej, warto go już zabrać także do szpitala, bo trudno przewidzieć jakie będzie nasze dziecko, a dzięki niemu, będzie nam go łatwiej uspokoić. Jednak musimy tutaj pamiętać, aby kupować specjalny smoczek dla noworodka, który będzie posiadał najmniejszy rozmiar, tak aby dziecko bez problemów mogło go ssać i jednocześnie, żeby nie miało trudności ze swobodnym oddychaniem. To ważne, bo smoczki dla dzieci mają różne rozmiary, a im większe będzie dziecko, tym większy smoczek będzie potrzebny, więc koniecznie trzeba czytać informacje, które będą podane na opakowaniu. Do tego jeszcze warto wiedzieć, że można kupić taki smoczek, który będzie świecił w ciemności, a więc łatwiej go będzie znaleźć w nocy, tak jak i takie ozdobne, które będą ładnie się prezentowały, a później będą wzbudzały większe zainteresowanie u dziecka.

Smoczek anatomiczny, gryzak, uspakajający – który wybrać?

Proponowany nam może być także smoczek anatomiczny, który będzie w taki sposób uformowany, aby lepiej pasował do buzi dziecka, a co się z tym wiąże, żeby nie niszczył jego zgryzu, na co niejednokrotnie uwagę zwracają dentyści. Kiedy dziecko będzie starsze i będą mu już wychodziły zęby, to koniecznie powinniśmy kupić smoczek gryzak. Będzie on twardszy, może też mieć specjalne wypustki, a to będzie powodowało, że podczas gryzienia go, dziecko będzie miało delikatny masaż dziąseł, dzięki czemu łatwiej będzie mu znieść ten trudny okres. Jednak przede wszystkim powinniśmy zainwestować w smoczek uspokajający. Podczas ssania go, dziecko będzie, przynajmniej przez pewien czas, myślało, że ma w buzi smoczek od butelki, dzięki czemu będzie można mu przygotować na spokojnie jedzenie, bez akompaniamentu płaczu, co z pewnością pomocne nie będzie. Co więcej taki smoczek przyda się także wtedy, gdy będzie się działo coś nowego, co może dziecko stresować, bo wówczas będzie mogło go ono ssać i dzięki temu się uspokajać – czytaj więcej o rodzajach smoczków dla niemowląt i noworodków.
Smoczek to niewielki przedmiot, nie wszystkie dzieci chcą z niego korzystać. Jednak jest on obowiązkowym elementem wyprawki, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy może nam uratować życie i pomóc uspokoić dziecko.