dziecko w pieluszce

Akcesoria dla dziecka – jakie pieluszki dla dzieci są najlepszym wyborem?

Chociaż pieluchy nie są tym, co wywołuje najprzyjemniejsze skojarzenia związane z przyjściem na świat maleństwa, nie da się tego tematu pominąć. Będą potrzebne od narodzin do drugiego lub trzeciego roku życia dziecka, a więc dość długo. Warto więc odpowiednio wcześniej zainteresować się tematem, poznać rodzaje dostępnych na rynku pieluszek i wybrać kilka z nich, które będzie można wypróbować w praktyce.

Wygoda dzięki dobrze dobranym pieluszkom

Nowoczesne pieluszki dla dzieci są wygodne i jak najmniej męczące dla rodziców. W porównaniu do dawnych czasów, dzisiaj nie trzeba przejmować się skutecznym praniem pieluch i ich cerowaniem, gdy się podrą, bo przeważnie korzysta się z jednorazowych. Gwarantuje to maksymalną higienę i komfort, ale nastręcza też całkiem sporo innych problemów oraz wymaga uwagi przy kupowaniu i stosowaniu. Kiedyś jedynym możliwym wyborem były pieluchy tetrowe – być może do tej pory leżą gdzieś w domu, zapomniane, na dnie szafy. Pod względem jakościowym był (a może dalej jest) to całkiem udany produkt, bo wystarczało tylko zadbać o ich czystość poprzez częste pranie, by służyły długo i gwarantowały dziecku sporą wygodę przy raczkowaniu i chodzeniu. Jak przystało na pieluchy wielorazowe, kłopotliwe okazywało się jedynie ich pranie. Z pieluchy takiej należało delikatnie wytrzepać produkty działania układu pokarmowego dziecka, następnie spłukać zimną wodą i dopiero wtedy wyprać. Z uwagi na skłonność do zażółcania się musiały być często traktowane wybielaczem. Łatwo sobie wyobrazić, ile pracy to generowało przy jednym, a ile przy większej ilości dzieci. Pieluchy z tetry miały jednak sporo zalet, na przykład dużą elastyczność, wymienioną już możliwość stosowania wiele razy (aż do zużycia), wygodę noszenia, niewielkie rozmiary po złożeniu itd.

Nowoczesne pieluszki dla dzieci: multum wyborów, jak się zdecydować?

W dzisiejszych czasach królują jednorazowe pieluszki dla noworodka, które po użyciu po prostu się wyrzuca. Generuje to duży „przerób” i nie da się raczej oszczędzić na takich pieluchach, ale jest szybko i higienicznie. Rodzice muszą pilnować, by właściwie wybrać produkt, ponieważ pieluszka musi zostać dostosowana do wieku i wagi dziecka. Na szczęście zakupy ułatwiają wyczerpujące informacje na opakowaniach, dzięki którym można dowiedzieć się wielu szczegółów o maksymalnej „pojemności” pieluchy, jej rozmiarze, dodatkowych walorach typu zapach bądź miękkość. Można też bez problemu poradzić się innych rodziców na temat ich ulubionych wyborów na pieluszkowym rynku. Ogromną zaletą nowoczesnych pieluch są ich dodatkowe właściwości, czyli np. zastosowanie środków zapobiegających powstawaniu odparzeń. Powierzchnia pieluchy doskonale chłonie wilgoć i nie pozwala delikatnej skórze dziecka stykać się z nią.

Pieluchy do zadań specjalnych

W sklepach można też kupić sporo specjalnych rodzajów pieluch dla dzieci. Są na przykład pieluchy ekologiczne, idealny wybór dla rodziców zatroskanych o dobro środowiska, obciążanego corocznie całymi tonami zużytych pampersów i innych produktów ubocznych posiadania dziecka. Można kupić innowacyjne pieluszki bambusowe lub pieluchy do pływania, które nie tracą swoich walorów pod wpływem kontaktu z wodą, a ich nieprzemakalna powierzchnia zewnętrzna uniemożliwia przemoczenie się warstw chłonnych produktu.

Powiązane wpisy