termofor na kolkę u dziecka

Akcesoria dla dziecka – termofor dla niemowlaka, ciepły, spokojny sen

Skompletowanie wyprawki dla dziecka musi uwzględniać przeróżne produkty. Zwykle największe problemy mają z tym rodzice, którzy po raz pierwszy spodziewają się swojego maleństwa. Paradoksalnie jednak to właśnie oni umieszczają w takiej wyprawce najwięcej różnych rzeczy, chcąc zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start. Jednym z dobrych wyborów może być uniwersalny i wielofunkcyjny termofor dla dzieci.

Przezorny zawsze ubezpieczony – kupujemy termofor na kolki niemowlęce

Głównym powodem stosowania termoforów u małych dzieci jest to, że ciepło doskonale koi ból i napięcie brzuszka spowodowane kolką. Ta męcząca dolegliwość jest częsta u niemowlaków, jest też bardzo nieprzyjemna zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców, uniemożliwia bowiem uśpienie maluszka, jest rozdrażniony, płacze, nie daje się uspokoić. Chociaż są różne sposoby leczenia kolki, to właśnie termofor dla noworodka okazał się najlepszym pomysłem i doceniają go chyba wszyscy rodzice, którym przyszło opiekować się dzieckiem z kolką. Ciepły okład przyłożony do bolącego brzuszka fantastycznie koi dolegliwości, odpręża i niweluje całokształt objawów. Z tej właśnie przyczyny termofor z pestek wiśni lub inny zalecany model stanowi często spotykany element wyprawki dla dziecka mającego przyjść na świat.

Istotny wybór termoforu

Jak każdy popularny i powszechnie używany produkt, termofor wykorzystywany do walki z kolką dostępny jest w wielu opcjach, rozmiarach i oczywiście cenach. Ponieważ ma być stosowany punktowo, czyli przykładany do brzucha, ewentualnie całej przedniej części ciała w formie okładu podczas ataku kolki, liczy się też to, z jakiego materiału będzie zrobiony. Obecnie praktycznie każdy dostępny w sprzedaży termofor dla dzieci należy do jednej z głównych dwóch grup – termoforów suchych i mokrych. Jeśli chodzi o suche, są wypełniane na przykład pestkami wiśni, które długo przechowują ciepło. Żeby szybko uzyskać optymalną temperaturę, można na przykład włożyć termofor do mikrofali i krótko go tam potrzymać, dzięki czemu pestki nagrzeją się (absorbują ciepło z otoczenia) i będą czyniły termofor zdatnym do użytku przez ponad godzinę. Do grupy mokrych należy np. termofor żelowy lub każdy model, który napełnia się wodą o odpowiedniej temperaturze. To bardziej tradycyjne, ale mniej bezpieczne rozwiązanie, więc nie poleca się kupowania ich dla najmłodszych dzieci.

Wybieramy termofor dla niemowlaka

Im młodsze dziecko, tym bardziej wygodny i lekki powinien być termofor. Liczy się również bezpieczeństwo, więc prawie jedynym dobrym wyborem będzie skorzystanie z któregokolwiek modelu zawierającego jako wypełniacz pestki wiśni (lub inne pestki). Tego typu termofory mają pewną wadę, której pojawieniu się można jednak dość łatwo zapobiec – wystarczy po zakupie, a przed użyciem sprawdzić, czy nigdzie nie puszczają szwy zszywające obie części termoforu. Jest to bowiem wyjątkowo groźne z uwagi na możliwość spożycia przez dziecko zawartości, włożenia jej sobie do nosa czy ucha podczas chwili nieuwagi rodziców, co może doprowadzić do poważnych problemów.

Powiązane wpisy