jak-usypiac-niemowle-co-musimy-o-tym-wiedziec

Jak usypiać niemowlę w łóżeczku – co musimy o tym wiedzieć?

Kochamy swoje dzieci, ale mimo wszystko, nie ma co oszukiwać – wielu rodziców z utęsknieniem czeka na czas, kiedy będą mogli swoje potomstwo odłożyć do łóżeczka. Jest to dla nich chwila wytchnienia, kiedy spokojnie można napić się herbaty, albo nadrobić inne prace domowe. Jak jednak to zrobić, aby nasze niemowlę chciało zasypiać bez większego problemu i co więcej, żeby jego miejscem do spania było łóżeczko, a nie czasami wózek, który trzeba będzie cały czas lulać?

Warto poczytać jak usypiać niemowlę

Przede wszystkim, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że niemowlęta potrzebują poczucia bezpieczeństwa, a je uzyskują dzięki rutynowym działaniom, które pomagają im przyzwyczaić się do dobowego rytmu dnia. Jeśli interesuje nas tematyka jak usypiać niemowlę, to warto zajrzeć do wielu książek na ten temat, a także popytać znajomych, którzy już mają swoje dzieci. Może się okazać, że to nie będzie aż tak trudne, jakby mogło nam się pierwotnie wydawać.

Może się okazać, że odpowiedź na to, jak usypiać niemowlę będzie tkwiła w trzymaniu się odpowiedniego rytmu dnia. Jeśli będziemy codziennie o tej samej godzinie odkładać dziecko do łóżeczka, to w końcu przyzwyczai się, że o tej godzinie jest pora snu. Dodatkowo usypianie niemowląt powinno się odbywać w stosunkowo cichym miejscu, w takim, gdzie nic go nie będzie rozpraszało, gdzie nikt niepotrzebnie nie będzie się kręcił.

Czy dziecko ma spać w łóżeczku?

Z pewnością najwygodniej dla dziecka i dla nas będzie, gdy będzie spało w swoim łóżeczku. Może się jednak okazać, że będzie nas na początku dręczyło pytanie jak usypiać niemowlę w łóżeczku, aby naprawdę to polubiło i żeby chętnie w nim spało? Przede wszystkim musimy być konsekwentni, a więc cały czas odkładać dziecko do snu do łóżeczka i to najlepiej o tej samej godzinie.

Oczywiście nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas, gdy będziemy poza domem, dziecko zaśnie w wózku, jednak warto pilnować, aby nie stało się to czymś codziennym. Dodatkowo sposoby usypiania niemowląt, które mogą nam tutaj pomóc, powinny się opierać na spokoju. Jeśli dziecko odłożone do łóżeczka zacznie płakać, to powinniśmy je wziąć, przytulić i uspokoić, a następnie ponownie odłożyć do łóżeczka.

Warto przy tym pilnować, aby nie trzymać dziecka dłużej niż to konieczne. Może się okazać, że czasami taką czynność trzeba będzie powtórzyć kilka razy, jednak możemy być pewni, że dziecko w końcu się przyzwyczai i już bez najmniejszego problemu będzie zasypiało w łóżeczku.

Warto się uzbroić w cierpliwość, bo może się okazać, że dziecko na początku będzie się buntowało przeciwko odkładaniu do łóżeczka. Może też być tak, że jakiś czas będzie ładnie zasypiało w łóżeczku, a później będzie potrzebowało przytulenia i przez kilka wieczorów, będziemy musieli je parę razy uspokajać. Jednak najważniejszy jest tutaj sposób i nasza konsekwencja w odkładaniu niemowlęcia do spania, do łóżeczka. Jeśli przyzwyczai się do spania w tym miejscu, to już później nie będzie miało z tym problemów.