jaki-laktator-wybrac-co-musimy-o-nich-wiedziec-od-a-do-z

Jaki laktator wybrać – co musimy o nich wiedzieć i czym się kierować przy wyborze

Często kobiety pod koniec ciąży zaczynają się zastanawiać, czy potrzebny im będzie laktator. Czy powinny inwestować w to urządzenie, czy może uda się obejść bez niego. Prawda jest taka, że warto go mieć już ze sobą w szpitalu, bo może się okazać, że będziemy mieć nawał pokarmu, a wówczas taki laktator pomoże nam odciągnąć nadmiar mleka, którego nie będzie chciało już pić nasze dziecko. I z drugiej strony, jeśli nie będziemy mieć mleka, to będziemy mogli je próbować odciągnąć laktatorem, dzięki czemu piersi szybciej zaczną go produkować. Ale skoro warto go mieć, to na jaki się zdecydować?

Laktator – propozycji jest wiele

Nie ma chyba firmy, która oferowałaby różnego rodzaju akcesoria dla dzieci i która jednocześnie nie proponowałaby nam laktatora. To powoduje, że możemy przebierać w różnych jego typach, wielkościach i sposobach korzystania, a to znowu sprawia, że pojawia się pytanie jaki laktator wybrać. Odpowiedzi na to pytanie można szukać w szkole rodzenia, w aptekach, na różnych forach internetowych, czy wśród koleżanek, jednak to na co ostatecznie się zdecydujemy, w dużej mierze będzie zależało od nas samych. Przede wszystkim to, czy planujemy odciągać mleko przez cały czas karmienia, aby mieć je w lodówce gdybyśmy musiały gdzieś wyjść, także może mieć wpływ na odpowiedź odnośnie tego, jaki laktator wybrać. Dlatego też bardzo dokładnie trzeba rozważyć wszystkie możliwości, trzeba wziąć pod uwagę każdy szczegół, bo tylko wówczas można mieć pewność, że wybiera się taki, który będzie tutaj najlepszy.

Jaki laktator kupić manualny (ręczny) czy elektryczny?

Przede wszystkim zastanawiając się nad tym, jaki laktator wybrać, musimy się zastanowić nad tym, czy chcemy wybrać manualny czy elektryczny. W tym pierwszym przypadku ruch naszej ręki będzie wprowadzał w ruch tłok, a on będzie wysysał mleko. Jest to ciche rozwiązanie, jednak może się okazać, że będzie zabierało sporo czasu, a dodatkowo nie będziemy mogły robić nic innego, bo będziemy miały zajęte obydwie ręce. Z drugiej strony szukając odpowiedzi na to, jaki laktator kupić, możemy trafić na propozycję takiego laktatora, który będzie elektryczny. Wówczas będziemy ustawiać moc ssania i to wszystko, laktator sam będzie odsysał mleko, a my w tym czasie będziemy mogły robić coś innego, bo ręce będziemy miały wolne, a więc spokojnie będziemy mogły napić się herbaty. Tutaj jednak warto sprawdzić głośność pracy takiego urządzenia, zwłaszcza jeśli zakładamy, że czasami mleko będziemy musiały odciągnąć w pokoju, w którym będzie spało dziecko.

Propozycji jest wiele, bo każdy producent ma swoją, a czasami nawet kilka. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór takiego odpowiedniego laktatora, zwłaszcza że może się okazać, że będziemy z niego korzystać przez długie miesiące. Dlatego warto inwestować w taki, który zapewni nam wygodę, ale jednocześnie będzie gwarantował wysoką jakość i przystępną cenę. Wówczas będziemy miały pewność, że była to naprawdę dobra inwestycja, z której powinnyśmy być zadowolone.