pierwszy-porod-przed-czy-po-terminie-to-pytanie-wielu-przyszlych-mam

Pierwszy poród przed czy po terminie – to pytanie wielu przyszłych mam

Chociaż wiadomo, że każdy poród jest inny i choćby jakaś kobieta rodziła nawet kilka razy, to i tak nigdy nie będzie tak samo, to nie ma co się dziwić, że najwięcej pytań mają mamy tzw. pierwiastki, czyli te, które rodzą swoje pierwsze dziecko. To one szukają najwięcej odpowiedzi na różne pytania, a jednym z nich z pewnością będzie to, dotyczące terminu porodu.

Trudno określić – pierwszy poród przed czy po terminie

Ponieważ każdy poród jest indywidualny, to tak naprawdę trudno jest określić, czy pierwszy poród przed czy po terminie nastąpi. Zazwyczaj mówi się, że ten pierwszy w większości przypadków odbywa się po terminie, jednak prawda jest taka, że są również kobiety wieloródki, a więc te, które mają za sobą już kilka porodów, które także rodzą po terminie. I odwrotnie, są też kobiety, które swoje pierwsze dzieci rodzą przed terminem. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji mamy i dziecka.

Poród po terminie ile dni się czeka?

Wiadomym jest, że każda mama czeka na termin porodu mając nadzieję, że dziecko właśnie wtedy zdecyduje się wyjść na świat. Czasami jednak zdarza się tak, że pojawia się poród po terminie ile dni wówczas można czekać? Zazwyczaj tydzień po terminie lekarz wymaga, aby mama stawiała się u niego na codziennych wizytach, tak aby można było na bieżąco kontrolować stan dziecka i sprawdzać, czy nic złego mu się nie dzieje. Co więcej, warto też wiedzieć, że poród po terminie może się odbyć samoistnie, a może się okazać, że jednak dziecku trzeba będzie pomóc, ponieważ ten czas od planowanego terminu będzie już zbyt długi.

Poród po terminie – przyczyny

Lekarze cały czas się zastanawiają jak to się dzieje, że poród jest w terminie, albo się opóźnia. To sprawia, że jeśli ma się odbyć poród po terminie przyczyny takiej sytuacji są sprawdzane. Może się okazać, że doszło do małego błędu w obliczeniach dni od ostatniej miesiączki, może być tak, że dziecko nie jest do końca gotowe, aby przyjść na ten świat. A może mama ma w organizmie za mało oksytocyny? Bez względu na to, jaki jest powód opóźniania się porodu, trzeba zrobić wszystko, aby dziecko bezpiecznie przyszło na świat i żeby jego pobyt w brzuchu mamy nie był niepotrzebnie przedłużany.

Warto szukać odpowiedzi na zagadnienie pierwszy poród po terminie czy może przed ?

Jeśli interesuje nas to zagadnienie, to z pewnością warto szukać odpowiedzi na pytanie, czy pierwszy poród przed czy po terminie się odbywa. Można też próbować na podstawie wysokości brzucha określić, do której grupy będzie zaliczała się dana mama, jednak trzeba tutaj naprawdę pamiętać, że każde dziecko jest inne, każda mama jest inna, a więc i każdy poród też jest inny.

Im więcej książek na temat porodu przeczytamy, tym z pewnością łatwiej będzie nam się do niego przygotować i mniej rzeczy później nas zaskoczy. Nie mniej, czytając o tych wszystkich sprawach, cały czas musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny, każdy poród jest inny i to, że jakaś koleżanka urodziła pierwsze dziecko po terminie, wcale nie musi oznaczać, że z nami też tak będzie.

Powiązane wpisy