ciaza-i-porod-czy-to-juz-zapalenie-pecherza-moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego w ciąży – jakich objawów można się spodziewać?

Problemy z układem moczowym, nigdy nie należą do przyjemnych, jednak w czasie ciąży, nie dość, że są bolesne i nieprzyjemne, to jeszcze nieleczone mogą zagrażać zdrowiu dziecka. Dlatego też, nie można ich ignorować kiedy już się pojawią, ale przede wszystkim powinno się zrobić, wszystko aby im zapobiegać. Zwłaszcza że w ciąży, organizm kobiety jest szczególnie narażony na infekcje układu dróg moczowych. Dzieje się tak dlatego, że organizm jest osłabiony, a dodatkowo jeszcze pod wpływem hormonów rozszerzają się moczowody, co sprzyja dalszemu przedostawaniu się bakterii. Jeżeli nie będziemy tego leczyć, może się okazać, że bakterie dostaną się do nerek, a jeżeli dojdzie do ich infekcji w III trymestrze ciąży, to może też dojść do przedwczesnego porodu. Dlatego też tak ważne jest to, aby starać się jak najszybciej wyleczyć taką infekcję, a najlepiej zrobić wszystko, aby nas ona nie złapała.

Zapalenie pęcherza w ciąży może się pojawić w każdym okresie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że na zapalenie pęcherza w ciąży można zapaść w każdym czasie, chociaż sprzyja temu z pewnością lato. Wystarczy, że usiądzie się na plaży w mokrym stroju, albo przysiądzie się na kamieniach, czy ubierze się zbyt lekko w chłodniejszy, letni dzień i może się okazać, że zapalenie pęcherza stanie się naszym problemem. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie zapalenie pęcherza w ciąży objawy może dawać, to z pewnością trzeba wiedzieć, że będzie to częste oddawanie moczu, uczucie parcia na pęcherz przy jednoczesnej niemożności wypróżnienia się, może się pojawić ból w podbrzuszu, mętny mocz, a także może się okazać, że nasz mocz będzie podbarwiony krwią.

Zapalenie pęcherza moczowego a ciąża

Jeżeli tylko mamy podejrzenie, że złapało nas zapalenie pęcherza moczowego w ciąży, to koniecznie trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, bo tylko on będzie w stanie nam powiedzieć, jakie leki możemy zażywać, tak aby mieć pewność, że nie zaszkodzimy dziecku, ale jednocześnie też, żeby mieć pewność, że szybko poradzimy sobie z tym problemem. Najważniejsze jest to, aby jednak nie ignorować tego problemu, bo zapalenie pęcherza a ciąża to bardzo niebezpieczne połączenie, które może się skończyć przedwczesnym porodem, albo problemami z prawidłowym rozwojem dziecka.

To też sprawia, że jeżeli nie chcemy, aby zapalenie pęcherza w ciąży było naszym udziałem, to powinnyśmy się odpowiednio ubierać, unikać siadania na zimnych kamieniach i murkach, siedzenia w mokrym stroju na plaży, jak także należy pić sok z żurawiny, która ma działanie moczopędne, a więc będzie pomagała naszym drogom moczowym w dokładnym oczyszczaniu się i usuwaniu wszystkich bakterii, które się w nich pojawią. Tego typu przypadłość warto profilaktycznie leczyć, tak aby mieć pewność, że nie zaatakuje ona naszego organizmu, niż później zmagać się z pozbyciem się jej.

Nie możemy tutaj ignorować żadnych objawów, bo może się okazać, że będą one katastrofalne w skutkach. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy w porę potrafiły rozpoznać różnego rodzaju objawy, bo tylko wówczas będziemy mogły podjąć odpowiednie kroki zaradcze.