zdrowie-dziecka-jak-sobie-radzic-z-katarem-u-dziecka

Jak sobie radzić z katarem u dziecka i niemowlaka?

Katar jest uciążliwy nawet dla dorosłych, a co tu dopiero mówić o dzieciach, które bardzo często mają nawet problem z tym, aby prawidłowo oczyścić nos poprzez dmuchnięcie. Dlatego właśnie, warto wiedzieć, w jaki sposób można sobie poradzić z katarem u niemowlaka, tak aby mieć pewność, że ulżymy mu w tym mało przyjemnym czasie. Możliwości mamy tutaj wiele, dlatego warto się im dokładnie przyjrzeć, tak aby mieć pewność, że się wybierze to rozwiązanie, które będzie najlepsze dla naszego dziecka.

Katar u niemowlaka – Trzeba działać szybko

Jeżeli tylko zobaczymy, że zaczyna się katar u niemowlaka, to powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Warto się najpierw zastanowić, czy nie jest on związany z alergią dziecka, bo jeżeli tak, to przede wszystkim powinniśmy usunąć alergen, tak aby móc zmniejszyć ten katar. Poza tym, jeżeli zastanawiamy się nad tym, co na katar u niemowlaka, to warto wiedzieć, że pomocne mogą być tutaj różnego rodzaju inhalacje wykonywane z soli fizjologicznej.

Dodatkowo można skorzystać z różnych kropli do wdychania, które wlewa się do gorącej wody, a następnie się nad nią pochyla i oddycha, dzięki czemu śluzówka jest obciągana i dodatkowo jeszcze dziecko ma znacznie ułatwione oddychanie. Jeżeli nadal zastanawiamy się, co na katar dla niemowlaka będzie najlepsze, to koniecznie powinniśmy wiedzieć, że powinniśmy go jak najczęściej kłaść na brzuchu. Czy to sobie na kolanach, czy to w łóżeczku siedząc przy nim, bo wówczas wszystko z nosa będzie wyciekało na zewnątrz. Jeżeli utrzymuje się zielony katar u niemowlaka, to warto udać się do lekarza, tak aby mógł on stwierdzić, jaka jest jego przyczyna i czy nie zaczyna się tutaj rozwijać poważniejsza infekcja. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że otrzymamy odpowiednie leki dla naszego maleństwa, tak abyśmy mieli pewność, że szybko będzie mogło się ono rozstać z tym problemem.

Dodatkowo jeszcze trzeba wiedzieć, ile trwa katar u niemowlaka, tak aby nie stresować się, że nasze działania jeszcze nie przynoszą takich skutków, jakich się spodziewaliśmy. Musimy wiedzieć, że na jego wyleczenie potrzeba trochę czasu, dlatego warto się tutaj uzbroić w cierpliwość, robiąc jednocześnie wszystko, aby naszemu dziecku przynieść tutaj ulgę. Możemy się nawet zaopatrzyć w specjalne aplikatory, które pomogą odciągnąć wydzielinę z nosa naszego dziecka, dzięki czemu łatwiej będzie nam usunąć katar, a także będziemy mieli większą kontrolę nad tym, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się bakterii, co mogłoby prowadzić do pojawienia się zapalenia ucha.

Warto pomagać dziecku w radzeniu sobie z katarem. Zwłaszcza jeżeli jest ono jeszcze za małe, aby móc samodzielnie wyczyścić nos poprzez silne jego wydmuchanie. Poza tym, dziecko z zatkanym nosem nie wie co się dzieje, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będzie przez to bardziej marudne i zdenerwowane, a więc czas choroby nie będzie przyjemnym przeżyciem. Im większą ulgę przyniesiemy naszemu dziecku, tym z pewnością będzie lepiej i łatwiej zniesie ono chorobę, dzięki czemu dla nas ten czas, także będzie łatwiejszy do zniesienia.