zdrowie-w-ciazy-jak-sobie-radzic-z-katarem

Jak sobie radzić z katarem w ciąży? Czy katar w ciąży zagraża dziecku?

Ciąża to taki stan, w którym organizm kobiety jest trochę osłabiony, ponieważ w krótkim czasie zachodzi w nim wiele zmian. Dlatego też nie trudno o złapanie różnych chorób, zwłaszcza jeżeli przebywa się w dużych skupiskach ludzi. Ważne więc jest tutaj to, aby wiedzieć, jak wzmacniać swój organizm w ciąży, a także co robić, kiedy już zaczyna się chorować, tak aby nie dopuścić do pogorszenia się stanu zdrowia. Dodatkowym utrudnieniem, może być tutaj fakt, że podczas choroby trzeba uważać na medykamenty, które się przyjmuje, bo niektóre mogą szkodzić dziecku. Dlatego też ważne jest to, aby żadnych z nich nie przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Jakie są domowe sposoby na katar w ciąży?

Dość często się zdarza, że kobiety w ciąży chorują, ponieważ ich organizm jest bardziej podatny na różne infekcje. Nie mogą przyjmować leków, po które normalnie by sięgnęły, a czasami natychmiastowa wizyta u lekarza nie jest możliwa. Dlatego właśnie warto wiedzieć, co robić, jeśli katar w ciąży się pojawi, tak aby nie dopuścić do jego pogorszenia się. Wbrew pozorom, nawet niewielki katar w ciąży może być uciążliwy, a to dlatego, że działają jeszcze hormony, więc kobieta może wszystko odczuwać znacznie gorzej niż normalnie, a to oznacza, że im szybciej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym będzie lepiej. Jeżeli popytamy innych kobiet, co na katar w ciąży będzie najlepsze to szybko się okaże, że zaproponują one domowe inhalacje z rumianku, albo smarowanie pod nosem maścią majerankową. Do tego jeszcze dochodzi picie gorącej herbaty z miodem i cytryną, albo z sokiem z malin, odpowiednie ubieranie się, a także zalecany jest odpoczynek, ponieważ katar jeszcze dodatkowo osłabia taki organizm, jednak domowe sposoby na katar w ciąży mogą naprawdę pomóc. Jeżeli to nie będzie pomagało, to konieczne jest udanie się do lekarza, jednak warto wiedzieć, że bez konsultacji z nim, nie można przyjmować żadnych leków, bo nie wiadomo, które mogłyby zaszkodzić dziecku. To on będzie wiedział, czy jakiś lek możemy przyjąć, a jeśli tak to w jakiej proporcji, chociaż lepiej ogólnie unikać przyjmowania leków w ciąży, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Czy katar w ciąży zagraża dziecku?

Wiele kobiet zastanawia się także nad kwestią, katar w ciąży czy szkodzi dziecku? Nie ma co się temu dziwić, bo przecież mamy chcą dla swoich pociech jak najlepiej. Lekarze zgodnie twierdzą, że zwykły katar nie powinien mieć wpływu na zdrowie naszego dziecka, gorzej jeżeli zacznie się on przekształcać w jakąś inną infekcję, pojawi się gorączka, wówczas może być różnie, jeśli nie podejmie się odpowiedniego leczenia. Jednak katar sam w sobie nie powinien być groźny dla dziecka, zwłaszcza jeżeli mama, sama z siebie nie zacznie przyjmować jakichś leków.
Warto pamiętać o tym, że w ciąży nasz organizm może reagować inaczej na choroby, może być bardziej na nie podatny. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby odpowiednio im zapobiegać, a jeśli już się pojawią, to żeby wszelkie działania konsultować z lekarzem, albo sięgać po domowe sposoby, które zazwyczaj pozwalają na leczenie ziołami, bez sięgania po różnego rodzaju medykamenty.